freelancer

En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları
Konuyu başlatan yazar root


Bu konuyu oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


0 konudaki cevap sayısı
root
Yönetici
3 Aylık Kullanıcı


Yönetici
Ticaret Sayısı: 0
Ad Soyad: Webmaskar
Mesajlar: 60
Katılım: 20-02-2021
Konum: Balıkesir
Cinsiyet: Erkek
Meslek: Webmaskar Yönetici
WPuan: 3
60 threads Kayıt Tarihi: 20-02-2021
Beğeniler: 6 / 0
15-04-2021, 09:16 AM -
#1
Web tasarımı birden çok programla yapılabiliyor. Temel web tasarım programları yeni başlayanlar tarafından yaygın olarak kullanılmakta.
Dream Weaver, Front Page ve BlueVoda olarak sıralayabileceğimiz bu uygulamalar web tasarımcıların dostu olmakta. Yapmak istediğiniz siteye göre değişiklik gösteren web tasarım programları içinde dinamik siteler için Html kodlama dili, Php web programlama, Asp web programlama, Aspx web programlama, Ajax programlama dili, Javascript ve en önemlisi Sql’nin bilinmesi önemlidir. Deneme sürümleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Müşterinizin neler istediği de önemli olacaktır elbette.


Dünyada ve Türkiye’de tasarımcıların en çok kullandığı web tasarım programları:
Photoshop: Dünya üzerinde en yaygın kullanılan programdır. Özellikle fotoğraf ve imajlarda istediğiniz boyutları ayarlayabilir ve farklı formatlarda kayıt yapabilirsiniz. Hayal gücünün en büyük dostudur diyebiliriz.

Dreamweaver: HTML editörü olarak bilinir ve web tasarımcısının hemen her konuda ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahiptir. Tablo, resim, metin, flash (swf) vb.. bileşenlerini sayfalara ekleme ve w3c standartlarına uygun şekilde biçimlendirme imkanı tanır. Javascript olmak üzere çeşitli araçlara da sahiptir. Sunucu taraflı projeler geliştirme imkanı sağlaması nedeniyle önemlidir.

Freehand: Vektörel çizim programıdır. Genellikle logo ve raklam tasarımlarında kullanılır.

Adobe Flash: Çizim yaparak veya imaj dosyaları kullanarak animasyon yapma imkanı tanıyan bir ara yüz programıdır. Vektörel dosyalar ile çalışma imkanı verir.

Corel Draw: Vektör tabanlı grafik tasarım programıdır. Profesyonel çizim yapma olanağı tanır. Flash animasyonları da yapabilirsiniz. Ayrıca bir nesneyi bir Web düğmesine dönüştürebilir, Corel Draw 'un içindeyken internette dolaşabilirsiniz.

Adobe Illustrator: Vektörel grafik çizim yazılımıdır. Logo, kartvizit, zarf, cdyüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar, dergi, kitap, gazete, reklam, afiş, poster vb. çalışmaların hepsi yapılabilir.

Front Page: Görsel bir HTML editör programıdır. Web sayfalarını hazırlamanızda size hız kazandırır. Hazırladığınız sayfaların web görünümünü browsera ihtiyaç olmaksızın görebilirsiniz.

Swish: Swish hareketli animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir programdır. Adobe Flash’ten daha iyi bir uygulama değildir.
Beğenenler:

Hesap açın veya yorum yazmak için giriş yapın.

Yorum yazmak için Giriş yapmanız gerekiyor.

Kayıt Ol

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay!

Kayıt Ol

Giriş Yap

Bir hesabın mı var? Hemen giriş yap!

Giriş YapKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

[-]
Etiketler
çok , kullanılan , web , tasarım , programları​